Študijné a učebné od

Stredná odborná škola, Južná trieda 48, Košice

STREDNÁ ODBORNÁ ŠKOLA, JUŽNÁ TRIEDA 48, KOŠICE

prijíma žiakov na štúdium v študijných a učebných odboroch:

ŠTUDIJNÉ ODBORY

4 - ročné študijné odbory

2840 6            biotechnológia a farmakológia             študijný odbor pre dievčatá a chlapcov
Študijný odbor pripravuje absolventov na činnosť laboranta, technológa, kontrolóra. Je schopný pracovať v biochemických, farmaceutických, potravinárskych a chemických spoločnostiach, v lekárňach, na úseku kontroly a monitorovania životného prostredia.

2940 6            potravinárstvo                                           študijný odbor pre dievčatá a chlapcov
Študijný odbor pripravuje absolventov v odvetviach potravinárskeho priemyslu v rôz
nych odborných funkciách, v oblasti obchodu, podnikania a služieb súvisiacich s potravinárskym priemyslom podľa absolvovaného študijného zamerania. Absolvent je pripravený na výkon činnosti technológa, majstra, laboranta, manažéra v prevádzkach potravinárskeho priemyslu.

6405 4            pracovník marketingu                             študijný odbor pre dievčatá a chlapcov
Študijný odbor pripravuje absolventov na výkon povolania súvisiaceho s praktickým marketingom. Absolvent ovláda odbornú terminológiu a technologické postupy pri výrobe príslušného sortimentu výrobkov, ich vlastnosti, ponuku, distribúciu, využíva výsledky prieskumu trhu, techniku predaja, obsluhu počítača, inú techniku v administratívnej činnosti a základy účtovnej evidencie.

6444 4            čašník, servírka                                        študijný odbor pre dievčatá a chlapcov
Študijný odbor pripravuje absolventov na výkon povolania čašník, servírka, ktorí sa uplatnia v službách ako zamestnanci reštaurácií, hotelov a ostatných zariadení spoločného stravovania, samostatné podnikanie.

6445 4            kuchár                                                         študijný odbor pre dievčatá a chlapcov
Študijný odbor pripravuje absolventov na výkon povolania kuchár, ktorí sa uplatnia v službách ako zamestnanci reštaurácií, hotelov a ostatných zariadení spoločného stravovania a je pripravený na samostatné podnikanie.

Absolvent získa maturitné vysvedčenie

Kritériá pre prijatie na študijné odbory :

- úspešne ukončený 9. ročník ZŠ

- prospech

- výsledky celoslovenského testovania žiakov 9. ročníka

2 - ročné denné nadstavbové štúdium

2982 4 02      potravinárska výroba                               študijný odbor pre dievčatá a chlapcov
                        zameranie na pekárenskú                      - absolventov potravinárskych učebných
                        a cukrárenskú výrobu                                 odborov

Študijný odbor prehlbuje a rozširuje poznatky o technologických procesoch, ktorými sa spracúvajú poľnohospodárske produkty na potravinárske výrobky. Absolventi majú  vedomosti a poznatky o metódach prevádzkovej a výstupnej kontroly. Získajú poznatky o organizácii a riadení výrobných procesov a pracovných kolektívov, o inovácii potravinárskej výroby a o zavádzaní nových ekologických technológií.

Absolvent získa maturitné vysvedčenie

Kritériá pre prijatie na nadstavbové štúdium :
- úspešne ukončený 3-ročný, 4-ročný učebný odbor (cukrár, pekár), prípadne iný príbuzný odbor zo skupiny odborov POTRAVINÁRSTVO

- záujem o štúdium

Prijímacie konanie sa uskutoční formou pohovoru s uchádzačmi. Ak celkový počet prihlásených uchádzačov prekročí plánovaný počet prijímaných žiakov, pri prijímaní sa budú zohľadňovať výsledky v učebnom odbore.

UČEBNÉ ODBORY

4 - ročné učebné odbory

2978 2            cukrár pekár                                             učebný odbor pre dievčatá a chlapcov
Učebný odbor pripravuje absolventov na výkon povolania v pekárskej a cukrárskej výrobe a v súkromnom podnikaní.

2977 2            cukrár kuchár                                           učebný odbor pre dievčatá a chlapcov
Učebný odbor pripravuje absolventov na výkon povolania v cukrárskej výrobe, v reštauráciach, hoteloch, penziónoch a v súkromnom podnikaní.

Absolvent získa výučný list

3 - ročné učebné odbory

2962 2            pekár                                                           učebný odbor pre dievčatá a chlapcov
Absolvent je pripravený vykonávať kvalifikované činnosti v príslušnom odvetví.

2964 2            cukrár                                                         učebný odbor pre dievčatá a chlapcov
Absolvent je pripravený vykonávať kvalifikované činnosti v príslušnom odvetví.

Absolvent získa výučný list

Kritériá pre prijatie na učebné odbory :

- úspešne ukončený 9. ročník ZŠ
- prospech
- výsledky celoslovenského testovania žiakov 9. ročníka

Bližšie informácie o spôsobe prijímania na štúdium a o samotnom štúdiu môžete získať prostredníctvom kontaktov :

tel.č. :     055/6785 101
fax :        055/7289 631
soupotrke@stonline.sk
web :     www.soupotrke.edupage.org

alebo osobne v Strednej odbornej škole na Južnej triede 48 v Košiciach
.